2020-09-30     kontakt: gim_maniowy@poczta.onet.pl, admin: M.Kunstman

I Dzień Wiosny na śpiewająco - edycja jubileuszowa!


Niestety za oknem wciąż wiosny brak, ale gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej  tradycyjnie powitali ją śpiewająco. W tym roku to juz X edycja naszej wiosennej imprezy.
Tym razem w konkursie wokalnym wzięło udział dziewięcioro uczestników (w tym dwa duety). Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie - nawet jeśli niedopisały zdolności wokalne nadrabiali osobowością sceniczną i choreografią. Jury nauczycielskie w składzie:  Dorota Plewa, Ewa Wetula, Adrianna Berszakiewicz i Michał Hałabura miało cięzki orzech do zgryzienia.  Niektórzy wykonawcy i niespodziewane konfiguracje duetów rozgrzały publiczność do czerwonościcala. Impreza zakończyła się zbiorowym spontanicznym tańcem, tak na scenie, jak i wsród publiczności.
Ostatecznie wyniki konkursu wyglądają następująco:
- nagroda główna - Justyna Jandura IIc
- wyróżnienia -
Ania Jankowska i Gosia Kubicz IIb, Julia Kręzel IIIc, Paulina Gier IIIa
- nagrody za uczestnictwo -  Agnieszka Kopytko IIIa, Bartek Tkaczyk VIIMichał Hamrus IIIa, Sebastian Blańda IIIb, Marcin Kowalczyk IIIb.

Obrady jury ubarwił swoim dodatkowym występem Bartek Tkaczyk z kl.VII z piosenką "I got the girl". Tradycyjnie, odśpiewano chóralnie "Wiosnę" Skaldów. Dwukrotnie wystąpił Marcin Kowalczyk w brawurowym wykonaniu piosenki Boys "Jesteś szalona" ze spektakularnym towarzyszeniem pani Bożenny Urbaniak. Publiczność nie była w stanie usiedzieć spokojnie na miejscach.  

W drugiej edycji konkursu na najbardziej kolorowy ubiór wygrała Agnieszka Kopytko z klasy IIIa, wyróżnienia otrzymały Natalia Sikora IIc i niezwykle dziś kolorowa - pani Ewa Wetula.

Miejmy nadzieję, ze wiosna w końcu przyjdzie... :-)

Małgorzata Kunstman

 

Zdjęcia w galerii!

Ilość zaglądnięć :