2020-09-30     kontakt: gim_maniowy@poczta.onet.pl, admin: M.Kunstman

Konkurs „Żyj zdrowo”


 XV Gminny Konkurs „Żyj zdrowo” już za nami. 5 marca odbył się Konkurs Wiedzy, w którym uczestniczyli uczniowie wyłonieni  w eliminacjach szkolnych w każdej ze szkół naszej Gminy. Wśród najlepszych znaleźli się: I miejsce – Karol Przybycin (SP Sromowce Niżne, klasa 3 gimnazjum)oraz Patryk Bochniak (SP Maniowy, klasa 3 gimnazjum); II miejsce – Aleksandra Regiec (SP Sromowce Niżne, klasa 3 gimnazjum) oraz Tomasz Granowski (SP Maniowy, klasa 7); III miejsce – Maja Dutkiewicz (SP Maniowy, klasa 7). Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!

9 marca miał miejsce Przegląd Teatralny „Żyj zdrowo”, który jest nieodłączną częścią naszego Konkursu. W Przeglądzie wzięło udział sześć zespołów, które pod kierunkiem nauczycieli  przygotowały krótkie przedstawienia. Tematyka była ukierunkowana na promocję zdrowia, zwłaszcza zdrowego odżywiania:  sceny i postacie z baśni, scenki z życia rodzinnego, wizyta u dentysty  – to niektóre tylko pomysły scenarzystów. Do tego oprawa muzyczna, bogata scenografia i kolorowe kostiumy. I, co chyba najważniejsze, wielkie zaangażowanie młodych i bardzo młodych aktorów.

Gminny Konkurs „Żyj zdrowo” jest organizowany przez Gminne Publiczne Gimnazjum w Maniowach już od 15 lat we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach. Mamy nadzieję, że za rok wezmą w nim udział kolejni chętni, chcący poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu i zaangażować się w promocję zdrowego stylu życia. Zapraszamy!

opiekun konkursu Barbara Lis

Ilość zaglądnięć :