2020-10-20     kontakt: gim_maniowy@poczta.onet.pl, admin: M.Kunstman

Zakończyła się realizacja projektu "Bezpieczna+"


 Przez trzy miesiące (październik – grudzień 2017) w klasach gimnazjalnych szkoły podstawowej w Maniowach realizowany był projekt w ramach programu „Bezpieczna+” (Rządowy program wspomagania w latach 2015-18 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach „Bezpieczna+”). W projekcie wzięli udział prawie wszyscy uczniowie klas trzecich, a odbiorcami działań była praktycznie cała szkoła. Najbardziej widocznym efektem projektu jest z pewnością mural „Potęga różnorodności”, który powstał na ścianie magazynu przy budynku szkoły. Pozostałe działania odbywające się w ramach „Bezpiecznej” to warsztaty umiejętności społecznych, zajęcia „Stereotypy w kosmos”, warsztaty mediacyjne, wyjazd do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl profilaktyczny „Błysk rekina”. Całość projektu zwieńczył happening odbywający się na terenie szkoły, uświadamiający uczniom funkcjonowanie stereotypów, również w odniesieniu do nich samych.

Dzięki dofinansowaniu zajęcia mogły odbywać się w pomieszczeniu świetlicy, która została wyposażona w wygodne pufy, kanapy oraz ekran projekcyjny. Poza tym uczestnicy podczas kilkugodzinnych spotkań mieli szansę posilić się – do dyspozycji mieli drożdżówki, owoce, napoje.

Mamy nadzieję, że poza trwałymi efektami działań w ramach „Bezpiecznej+” czyli muralem, torbami z odbitymi szablonami i kukłami ze śmieciosztuki, w głowach uczestników projektu pozostaną równie trwałe refleksje i wnioski na temat właściwych relacji międzyludzkich, co ułatwi im wchodzenie w dorosłość.

 

Małgorzata Kunstman

 
Ilość zaglądnięć :